Pokládka a výsev trávnika

Najrýchlejšia cesta ku krásnemu trávniku bez starostí! Trávnikový koberec je najpohodlnejšia a najrýchlejšia cesta ku krásnemu trávniku. Krásny a rovný trávnik získate bez starostí a už 14 dní po pokládke ho môžete plne využívať.


Čo je to trávnikový koberec?

Trávnikový koberec je predpestovaný trávnik, ktorý sa v podobe roliek ukladá na zvolené miesto. Kladený trávnik potrebuje rovnakú údržbu ako trávnik z výsevu. Jeho najväčšou výhodou však je, že v tom najnáročnejšom období sa oň postarali odborníci. K Vám sa trávnik dostáva s kvalitne rozvinutou koreňovou sústavou a vysokou hustotou porastu. Veľkou výhodou je tiež, že trávnik je možné bez problémov zakladať počas celého vegetačného obdobia až do mrazov. Pri vysokých letných teplotách je pre prežitie čerstvo položeného trávnika nevyhnutná automatická závlaha, pretože manuálnym zalievaním je nesmierne náročné dosiahnuť požadovaný výsledok (polieva sa min. 5x denne).


Výsev alebo pokládka trávnika?

To je otázka, ktorú nám často kladú naši klienti. U nás v spoločnosti Supergrass uprednostňujeme kladený trávnik, ktorého nespornými výhodami sú jednoduchá manipulácia, rýchlosť pokládky a krátke časové obdobie od pokládky trávnika po užívanie. Medzi technické výhody patrí jednoduchá inštalácia siete proti krtom, čo je pri siatom trávniku technicky náročné.


Kvalitný a pekný hustý trávnik potrebuje pre spokojný život:

- pravidelnú závlahu v správnych intervaloch a s primeranou intenzitou;
- pravidelný prísun živín vo forme vyvážených organických alebo priemyselných hnojív;
- pravidelné kosenie, ktorého intervaly sa odvíjajú od obdobia v roku (Jar - 4-5x/mesiac, Leto - 3-4x/mesiac, Jeseň - 1-3x/mesiac);
- prerezávanie (vertikutácia) v jarnom a jesennom období;
- ošetrovanie proti chorobám a škodcom (podľa potreby) adekvátnymi prípravkami;


Cena pokládky trávnika

Cena trávnikových kobercov je 6,99 € /m2 vrátane pokládky.
Cena siete proti krtom (0,99 €/m2)
Cena terénnej úpravy (1€ až 2,5€/m2 v závislosti od stavu terénu).
Cena dovozu trávnikových kobercov na miesto pokládky je závislá od vzdialenosti a cenníka dopravnej spoločnosti.


Kompletný cenník záhradníckych služieb
Naše realizácie s môžete pozrieť v odesku referenecie.