Kosenie trávy a trávnikov

Mat krásny trávnik je super. Postaráme sa o Váš trávnik. Či už potrebujete jednorazové kosenie, alebo mate záujem o pravidelnú starostlivosť.

Kosenie trávy

Pokosíme váš trávnik, nech je kde je, nech je aký je. Či už sa jedna o malé alebo veľké trávniky, zarastené trávnaté plochy, zaburinené pozemky alebo záhrady, poradíme si so všetkým pre Vašu spokojnosť.

Komplexná starostlivosť

Krásny trávnik si vyžaduje pozornosť. Zanedbávanie pravidelnej starostlivosti vedie k zhoršovaniu kondície trávnika ( zaburinenie, mach, huby, ochorenia). Riešením a zároveň prevenciou sú vertikutácia a hnojenie.

Vertikutácia trávnikov

Hlavným účelom vertikutácie je odstraňovanie buriny a trávnej plsti. Tá vzniká na spodku trávnika postupným ukladaním odumretých častí a tým zamedzuje prenikaniu vody, slnečných lúčov a kyslíka ku korienkom. Vertikutáciu vykonávame pri zdravom trávniku dvakrát do roka, a to na jar a na jeseň. Pri zanedbaných trávnikoch je možné vykonať vertikutáciu viackrát v priebehu celej sezóny. Hnojenie trávnik posilní a dodá mu zdravý vzhľad.

Ine služby

Hrabanie lístia vo vašej záhrade a rezanie drevín.

Zelený odpad

Súčasťou našich služieb je aj odvoz zeleného odpadu. Pri nadmernom množstve je cena dohodou.

Cenník záhradníckych prác


Ceny zahŕňajú odvoz a likvidáciu zeleného odpadu.


V rámci Bratislavy a v jej 20km okruhu si neúčtujeme dopravné náklady.


Jednotkové ceny za 1m2
Reprezentatívny trávnik 0,08 €
*RT členitý terén 0,12 €
**Zaburinený pozemok 0,40 €
Vertikutácia 0,20 €


* RT - reprezentatívny trávnik ** Do tejto kategorie spadaju prerastene plochy nežiaducou vegetaciou a naletovych drevin. Ku kazdej sluzbe treba priratat 10 eur za vyjazd.

Kompletný cenník záhradníckych služieb